Od svojho vzniku sa TeraSteel vždy snažila investovať do technologického rozvoja. Naša spoločnosť má teda dnes možnosť vyrábať pozinkované profily a tepelnoizolačné panely s polyuretánovou penou PUR a so žiaruvzdornou polyuretánovou penou PIR, ako aj kovové príslušenstvo. Okrem toho, že patríme do skupiny TeraPlast, sme našim klientom ponúkli kompletné riešenia – haly na kľúč.

V súčasnosti sa výrobné závody spoločnosti TeraSteel nachádzajú v priemyselnom parku Teraplast, v Sarateli (výrobňa tepelnoizolačných panelov), v Bistriti (výrobňa pozinkovaných profilov) a v Leskovaci, Srbsko (továreň na výrobu tepelnoizolačných panelov). To sú vybavené najmodernejšími technologickými líniami, ktoré umožňujú dodávať vysokokvalitné výrobky z hľadiska technického výkonu aj estetického vkusu.

Výrobňa tepelnoizolačných panelov v priemyselnom parku TeraPlast, v Sărățeli, Bistrița-Năsăud (RO)

Pu.Ma linka na výrobu tepelnoizolačných panelov PUR a PIR

Kapacita: 2,2 milióna metrov štvorcových

• Dĺžka lisu: 32 m

• 4 rolovače

• Strešný a stenový profil

Výrobňa pozinkovaných profilov v Bistriți, Bistrița-Năsăud (RO)

Rezná linka STAM Taliansko

Výrobná linka na profily C, Z, U a Sigma (dodávateľ: STAM Taliansko)

• Hrúbka plechu: 1-4 mm

Jediná výrobná linka pre galvanizované profily v Rumunsku, ktorá vyrába pozinkované plechové profily s hrúbkou 4 mm

• Dierovanie a automatické vŕtanie

• Výrobná kapacita 5 500 ton

2 kovové výstužné linky pre stolárstvo z PVC, dodávateľ STAM Taliansko / Alatnica Barovik

Výrobná kapacita 4000 ton / linku

Výrobňa tepelnoizolačných panelov v Leskovaci, Srbsko - TeraSteel DOO Serbia (RS)

Pu.Ma linka na výrobu tepelnoizolačných panelov

• Kapacita: 2,2 milióna metrov štvorcových

• Dĺžka lisu: 32 m

• 4 rolovače

Strešný a stenový profil

Linka na plech so 153 mm-ovým ohybom

Modul na minerálnu vlnu integrovaný do panelovej linky

Po investícii vo výške 5 miliónov eur získala spoločnosť TeraSteel v roku 2017 výrobňu tepelnoizolačných panelov Interlemind v Srbsku a premenila ju na TeraSteel DOO. To bola prvá rumunská výrobňa, ktorá sa po roku 1990 otvorí v zahraničí. Naša spoločnosť tak zdvojnásobila svoju kapacitu na výrobu tepelnoizolačných panelov. Po novej investícii vo výške viac ako 1 milión eur v roku 2018 začala spoločnosť TeraSteel Srbsko výrobu zvlnených plechov a tepelnoizolačných panelov s minerálnou vlnou.

Naša spoločnosť má tiež moderné logistické a informačné štruktúry, ktoré nám umožňujú spracovávať a rýchlo plniť objednávky. Podarilo sa nám komerčne rásť tak na národnej úrovni, ako aj na trhoch ako napríklad v Maďarsku, v Českej republike, na Slovensku, na Ukrajine, v Moldavsku, v Rakúsku, v Nemecku, v Holandsku, v Slovinsku, v Chorvátsku, vo Švajčiarsku. V súčasnosti sú produkty TeraSteel prítomné na trhoch vo viac ako 25 európskych krajinách.